Masz pytania, chcesz zamówić bezpłatną wycenę. Odezwij się do nas!

Napisz do nas!+48 791 801 801

Najczęściej zadawane pytania wraz z odpowiedziami.

Jak wybrać kompromis między jakością a ceną?

Dużą trudnością po stronie Inwestorów jest brak wiedzy na temat kosztów całej inwestycji, co często utrudnia podjęcie decyzji dotyczącej wyboru właściwego projektu, który z jednej strony spełniałby funkcje użytkowo – estetyczne, a z drugiej strony nie przekraczał zamierzonego budżetu całej inwestycji. Wiemy co zrobić, żeby połączyć te dwie istotne sprawy.

Co jeśli coś stanie się podczas budowy lub po zakończeniu budowy?

Świadomie dokładamy wszelkich starań przy doborze materiałów oraz kadry wykonawczej w celu uniknięcia problemów na naszych budowach. Każdy z etapów podlega sprawdzeniu przez inspektora nadzoru lub/i kierownika budowy, dzięki czemu mamy maksymalną pewność. Naprawa usterek jest zabezpieczona w umowie. Dodatkowo posiadamy polisę ubezpieczeniową naszej firmy do wysokości 1 000 000 PLN.

Jak długo trwa budowa?

Budowa średniej wielkości domu do stanu surowego trwa średnio 1-2 miesiące. Dalsze prace deweloperskie można zakończyć w przeciągu 2-3 miesięcy pod warunkiem sprzyjającej pogody, która umożliwi wysychanie prac mokrych.

Jaką możemy mieć pewność dotrzymania pierwotnie ustalonych terminów?

jak powinna przebiegać inwestycja względem realnych terminów wykonania. Bezpiecznie ustalamy terminy, tak żeby nie pracować pod presją, która nie służy jakości budowy. Ustalając terminy uwzględniamy niezbędne przerwy technologiczne „prac mokrych”, które należy zachować, aby bezpiecznie ukończyć budowę domu.

Czy można pobudować dom i wprowadzić się w pierwszym roku ?

Odpowiadając książkowo – nie powinno się. Wybudowany dom w stanie surowym powinien być sezonowany przynajmniej przez jedną zimę. Dlaczego ? Domy szczególnie w początkowych okresach narażone są między innymi na ruchy związane z osiadaniem budynku. A jak jest w praktyce? Wielu Klientów rozpoczynając budowę wiosną wprowadza się jeszcze w tym samym roku kalendarzowym. Czy coś szczególnego dzieje się z ich domami? Oprócz sporadycznych i delikatnych rys na poddaszu (które nie są groźne i są łatwe do zamalowania) nie spotkaliśmy się z problemami na naszych budowach. Natomiast zawsze informujemy o tym jak mówi sztuka budowlana i jesteśmy zdania, że jeżeli mogą Państwo pozwolić sobie na sezonowanie domu – lepiej jest to zrobić.

Skąd jest firma i skąd pochodzą osoby w niej pracujące?

Jesteśmy przekonania, że można dobrze wykonywać swoją pracę czerpiąc z niej przyjemność. My czerpiemy przyjemność z pracy między innymi dlatego, że pracujemy blisko naszego miejsca zamieszkania, naszych rodzin. Dodatkowo nie lubimy tracić czasu i pieniędzy na długie dojazdy lub delegacje. Nasi ludzie pochodzą głównie z powiatu warszawskiego zachodniego i tutaj można nas najczęściej spotkać na budowach. Obecnie podejmujemy się zleceń w promieniu  60km od Warszawy.

Jaką mamy gwarancję wysokiej jakści ?

Po pierwsze umowa. Nasza firma udziela gwarancji na całość wykonywanych prac. Po drugie opinie Klientów.  Zachęcamy do zapoznania się z naszymi referencjami oraz rozmową z Inwestorami, z którymi zrealizowaliśmy lub realizujemy inwestycję. Po trzecie wysoka jakość materiałów. Zawsze przed podpisaniem umowy szczegółowo omawiamy oraz analizujemy zastosowane do budowy materiały, czego rezultatem jest szczegółowa specyfikacja dołączana do umowy. Po czwarte wykonawstwo na wysokim poziomie.  Znamy obowiązujące normy w budownictwie, a naszą ambicją jest praca powyżej tych norm. Serdecznie zapraszamy na nasze trwające lub ukończone budowy. 

Ile kosztuje wstępna wycena i analiza planowanej budowy domu?

Nie pobieramy żadnych opłat za przygotowaną wycenę oraz nie oczekujemy żadnych deklaracji czy zobowiązań ze strony Inwestorów. Jedyną rzeczą, jakiej oczekujemy w celu sporządzenia symulacji kosztów budowy to czas poświęcony na spotkanie,  które jest niezbędne do przygotowania rzetelnej oferty.

Ile kosztuje u Was budowa domu?

Każdy dom jest inny, posiada inną konstrukcję, inne rozwiązania architektoniczne, a przede wszystkim oczekiwania Inwestorów często się od siebie różnią, dlatego nie można odpowiedzieć na to pytanie bez wcześniejszej analizy domu i potrzeb Inwestora. Aby odpowiedzieć na to pytanie potrzebujemy: 1. Zapoznać się z projektem 2. Spotkać się celem ustalenia indywidualnych oczekiwań 3. Kilku dni roboczych na przygotowanie wiążącej propozycji.

Jak kształtują się ceny budowy na tle konkurencji?

Nie mamy ambicji być dużą firmą. Wiemy, że takie podejście generuje niepotrzebne koszta zbyt rozbudowanej administracji. Dzięki stosowaniu się do naszych zasad, możemy proponować konkurencyjne warunki współpracy nie rezygnując z najwyższej jakości. Nie chcemy być gołosłowni, dlatego zachęcamy do kontaktu, po którym oferujemy bezpłatną wycenę  domu.

Jak duża jest firma? I Jaka jest jej struktura ?

Firma składa się przede wszystkim z kadry wykonawczej. Jesteśmy podzieleni na 9 brygad (murarze, dekarze, stolarka okienna i drzwiowa, elektrycy, hydraulicy, elewacja, posadzki, tynkarze, zabudowy k-g). Na jedną brygadę przypadają średnio 4 osoby, które specjalizują się wyłącznie w swojej dziedzinie. Poza kadrą wykonawczą w firmie pracuje jedna osoba odpowiedzialna za logistykę dostaw i negocjowanie cen zakupów oraz osoba zarządzająca procesem budowy w tym przede wszystkim terminowością przebiegu procesu budowy domu. Nad prawidłowym przebiegiem poszczególnych etapów czuwa inspektor nadzoru budowlanego.